POWER

Viedeň 2023

V nedeľu 29.1.2023 sa uskutočnil denný POWER tábor v neďalekej Viedni. Príbeh aktivity bol inšpirovaný filmom Eddie the Eagle a chlapcom sme chceli pomocou tohto príbehu priblížiť jednu z hlavných hodnôt POWER – vôla. 

Stretli sme sa ráno na hlavnej stanici v Bratislave odkiaľ naša cesta po spoločnej modlitbe pokračovala vlakom do centra Viedne. Počas doobedného programu sme sa rozdelili na tri skupiny a plnili rôzne zaujímavé úlohy a navštevovali známe i menej populárne miesta.  Ešte pred obedom sme slávili nedeľnú svätú omšu v centre Jána Pavla II, ktorú celebroval o. Andres. Na obed sme mali vynikajúce hotdogy so zeleninou, rôznymi omáčkami a výborným čerstvým pečivom.  

Po obede pre nás o. Štefan pripravil krátky workshop na tému vôla a mohli sme si vyhodnotiť spoločne aj našu sprievodnú doobednú aktivitu kedy našou úlohou bolo mať v súčte ako skupina čo najmenej odomknutí mobilu, vydržať neponúknuť sa cukríkmi, ktoré animátori ponúkali cestou a použiť pri komunikácii v rôznych situáciách slová ďakujem a prosím. Program sme zakončili v neďalekom parku vedomostnou hrou, ktorá bola trošku aj na našu kondíciu a slávnostným odovzdaním cien olympijských hier vo Viedni. 

Cestou domov sme si mohli pochutnať na mnohých sladkostiach, ktoré nám ostali a preto nám aj čas vo vlaku ubehol rýchlo. Už teraz sa tešíme na marcovú víkendovú 10.-12.3 aktivitu v Bojniciach.

Návrat hore